Безпека у соцмережах та месенджерах: як захистити службові чи персональні дані
Безпека у соцмережах та месенджерах: як захистити службові чи персональні дані
У зв’язку з фіксацією численних випадків спроб соціальної інженерії, зокрема комунікації зловмисників від імені технічної підтримки популярних месенджерів, таких як Telegram, Viber, WhatsApp, звертаємо Вашу увагу на необхідність посилення інформаційної безпеки.
Також останнім часом спостерігається активне розповсюдження інформаційних маніпуляцій, що стосуються суспільно чутливих тем, зокрема петицій про присвоєння звання Героя України, питань, пов’язаних із військовополоненими, а також інформаційних вкидів, спрямованих на дискредитацію органів публічної влади та деморалізацію населення.
З метою належного реагування на поточні виклики та запобігання несанкціонованому доступу до службової чи персональної інформації, рекомендуємо наступне:
1. Періодично оновлювати паролі до облікових записів у соціальних мережах та месенджерах.
2. Активувати багатофакторну автентифікацію в усіх цифрових сервісах, що підтримують таку можливість.
3. Встановити обмеження на кількість невдалих спроб входу до облікових записів.
4. Блокувати фішингові повідомлення та підозріліі звернення, зокрема від невідомих контактів або з підроблених акаунтів.
5. Обмежити використання персональних облікових записів у месенджерах та соціальних мережах для службового листування.
6. Провести перевірку налаштувань конфіденційності у всіх облікових записах, обмеживши доступ до персональних даних та контактної інформації.
7. Уникати використання десктопних версій месенджерів на службових комп’ютерах через підвищений ризик компрометації облікових записів.